W Boszczynku trwają ostatnie prace nad kolejnym filmem z udziałem mieszkańców tej miejscowości. Obraz, którego premierę zaplanowano na koniec października tego roku, opowiada o tradycjach związanych ze świętokrzyską wsią i ciężką pracą na roli. Głównym motywem wokół którego skupia się druga część filmowej opowieści są tradycyjne sianokosy.
Wszystkie sceny do filmu kręcono na terenie Boszczynka z udziałem mieszkańców, którzy bardzo ochoczo i z ogromnym zaangażowaniem już po raz drugi stanęli przed kamerą, brawurowo wcielając się w powierzone im role. Tło planu filmowego stanowiły naturalne, wiejskie krajobrazy.
Doświadczenie mieszkańców Boszczynka w pracy na planie filmowym nie jest przypadkowe, bowiem warto przypomnieć, że w 2020 wzięli oni udział w pracach nad filmem „Z zapomnianych spichlerzy przestałej boszczyńskiej zasieki” opowiadającym o tradycyjnych żniwach. Dziś film cieszy się dużym zainteresowaniem wśród internautów. Nie inaczej było w trakcie premiery pierwszego obrazu,
w trakcie której producenci i aktorzy zostali nagrodzeni przez przybyłych gości prawdziwym Oskarem. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przewidzieć, że i w tym roku w dniu premiery poważna nagroda świata filmowego także trafi w ręce mieszkańców Boszczynka.
Film ma charakter dokumentalny z elementami gry aktorskiej. Oprócz prezentacji ówczesnych tradycyjnych form uprawy roli, nie zabraknie w nim również krótkiej historii Boszczynka uzupełnionej ciekawymi opowieściami, wzruszającymi migawkami prezentującymi piękno polskiej wsi oraz ludową muzyką. My już nie możemy się doczekać premiery.
Powstający film jest częścią projektu „W ruch pójdą stare kosy i sierpy – Boszczynek o sianokosach film kręci” realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Boszczynku, który uzyskał dofinansowanie w kwocie 5000,00 zł w ramach konkursu ofert „Mikrodotacje ŚOWES na lokalne inicjatywy społeczne – edycja 2022” realizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego – Partner projektu „Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (ŚOWES).