15 726,12 złotych i 9 euro !!! udało się zebrać w trakcie II. Skalbmierskiej Kwesty na Rzecz Ratowania Cmentarnych Zabytków i Nagrobków. W tym roku zbieraliśmy m.in. na renowację zabytkowej figury św. Dominika. Kwesta odbyła się w dniach 31 października i 1 listopada.
Stowarzyszenie Dla Skalbmierza pragnie serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom i wolontariuszom zaangażowanym w przeprowadzenie kwesty. Do puszek kwestowało w tym roku ponad 140 wolontariuszy.
Dziękujemy (w kolejności godzin kwestowania): jednostce OSP w Skalbmierzu, Kołu Gospodyń Wiejskich „Sielczanie” z Sielca Biskupiego, jednostce OSP w Sielcu Kolonii, dyrekcji i uczniom z Zespołu Placówek Oświatowych w Skalbmierzu, jednostce OSP w Kobylnikach, pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Skalbmierzu oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skalbmierzu, jednostce OSP w Zakrzowie, Kołu Gospodyń Wiejskich z Krępic, Kołu Gospodyń Wiejskich „Skalbmierskie Babeczki”, jednostce OSP w Szarbi Zwierzynieckiej, jednostce OSP w Drożejowicach, jednostce OSP w Małoszowie, jednostce OSP w Bełzowie, pracownikom Przychodni im. św. Rity w Skalbmierzu, Kołu Gospodyń Wiejskich w Przybenicach, Kołu Gospodyń Wiejskich w Podgaju, jednostce OSP w Rosiejowie, Januszowi Skoczkowi – kierownikowi biura powiatowego ARiMR w Kazimierzy Wielkiej, ks. Marianowi Fatydze, Kołu Gospodyń Wiejskich w Boszczynku, Kołu Gospodyń Wiejskich w Tempoczowie Rędzinach, jednostce OSP w Topoli, Kołu Gospodyń Wiejskich w Szarbi Zwierzynieckiej oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Kózkach.
Kwesta spotkała się z dużym uznaniem i zrozumieniem ze strony darczyńców. Potrzeb w zakresie renowacji poszczególnych nagrobków i figur na naszej skalbmierskiej nekropolii nie brakuje. Liczymy, że sukcesywnie dzięki Państwa wsparciu będziemy w stanie o nie zadbać, a dzięki temu zachować je dla przyszłych pokoleń. Będziemy również na bieżąco informować o pracach wykonanych dzięki zebranym datkom.
Zarząd Stowarzyszenia Dla Skalbmierza