21 czerwca br. odbyły się główne uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia KS „Victoria” Skalbmierz.
Świętowanie rozpoczęła Msza Święta odprawiona w skalbmierskiej świątyni w intencji klubu, zawodników, działaczy oraz kibiców. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli na stadion, niosąc 60-metrową flagę klubu. Tam nastąpiło oficjalne otwarcie obchodów jubileuszowych.
Uroczystość, którą poprowadzili menadżer klubu Agnieszka Łakota oraz zastępca burmistrza Kamil Włosowicz, rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Kościelca pod batutą Tomasza Kury. Następnie odegrano hejnał Miasta i Gminy Skalbmierz, który odegrał jego autor Bolesław Sikorski.
Kolejnym punktem programu było symboliczne otwarcie stadionu, który dzięki staraniom władz Gminy Skalbmierz przeszedł kompleksową modernizację. Obiekt poświęcił wikariusz skalbmierskiej parafii ks. Piotr Magiera.
Jako pierwszy głos zabrał burmistrz Marek Juszczyk, który wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej Leszkiem Śmiechem złożył na ręce Zarządu Klubu jubileuszowe życzenia. Następnie przemówienie wygłosił prezes KS „Victoria” Skalbmierz Jarosław Białczyk.
Życzenia dla społeczności klubu przekazali również zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Anita Koniusz, a także przedstawiciele Powiatu Kazimierskiego na czele z przewodniczącym Rady Powiatu Jerzym Bojanowiczem, członkiem Zarządu Powiatu Marcinem Cichym oraz radnymi: Beatą Malarą, Beatą Stępień, Anną Żarnowiecką, Stanisławem Gawłem i Adrianem Ścipiórem.
Podczas ceremonii wręczono złote i brązowe odznaczenia osobom szczególnie zasłużonym dla klubu, przyznane na wniosek Zarządu „Victorii” przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. Prezes ŚZPN Mirosław Malinowski, prezes KS „Victoria” Jarosław Białczyk oraz wiceprezes Łukasz Łakota wręczyli również pamiątkowe medale i dyplomy zasłużonym zawodnikom, działaczom oraz obecnym piłkarzom klubu, w tym zawodnikom grup dziecięcych i młodzieżowych.
Nie zabrakło także jubileuszowego tortu oraz części artystyczno-integracyjnej, na którą złożyły się występy wokalne i taneczne w wykonaniu zespołu mażoretkowego „Rytm”. Uroczystości były również doskonałą okazją do spotkania byłych zawodników i działaczy klubu. W specjalnie przygotowanej strefie historycznej można było obejrzeć archiwalne fotografie oraz materiały prezentujące bogatą historię „Victorii”.
Kulminacyjnym punktem sportowym obchodów był mecz pomiędzy drużyną KS „Victoria” Skalbmierz Oldboys a „Koroną” Kielce Oldboys. Spotkaniu towarzyszyła oficjalna oprawa meczowa oraz komentarz spikerski. Rozegrano również mecz ze „Świtem” Działoszyce.
Na najmłodszych uczestników wydarzenia czekały dmuchany plac zabaw, lody oraz klubowa maskotka. Dla dorosłych przygotowano ogródek piwny.
Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe nie odbył się koncert zespołu The Katz. Symbolicznym zwieńczeniem dwóch dni wspólnego świętowania były jednak liczne spotkania, rozmowy i wspomnienia, które jeszcze bardziej podkreśliły wyjątkowy charakter jubileuszu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację obchodów 100-lecia KS „Victoria” Skalbmierz.
Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie i zaangażowanie w organizację jubileuszu 100-lecia KS „Victoria” Skalbmierz.
Sponsorzy wydarzenia:
Usługi Pogrzebowe EDEN – Aneta Osuch
Przewóz Osób Wojtasik – Joanna Wojtasik
Podlewanie24.pl – Jakub Majewicz
Architekt Krajobrazu – Joanna Niewiadomska-Majewicz
WIMEX – Łukasz Wiertek
Usługi Transportowe – Sebastian Stępień
Top Market Skalbmierz – Konrad Marcinkowski
Kaprys Dom Weselny
Biuro Podróży Sebastian – Sebastian Psica
DAMCAR – Damian Śmiech
NAD STAWEM – Dom Weselny, Hotel, Restauracja
JOMA Kazimierza Wielka – Przemysław Włusek
Adam–Ewa Foto-Video
Piekarnia Woźniak Skalbmierz
SOBANA Odonów
Delikatesy Centrum Skalbmierz
Ubezpieczenia – Jan Basiak
Zielone Wzgórze Dom Weselny
Bank Spółdzielczy w Proszowicach
AUTO-KASACJA – Tomasz Drukała
4M Copter – Michał Nowacki
Scorpion Restauracja
Danuta Miara – Sklep Wielobranżowy
Adam Waligóra
Prima-Bud – Andrzej Sobczyk
Paweł Iwański – firma budowlana działająca na terenie USA
Miasto i Gmina Skalbmierz
Jarosław Białczyk – FHU Białczyk Jarosław
Marek Białczyk – Galeria Marek Białczyk i Syn
Arkadiusz Mostek – Usługi Transportowe
Michał Michalak – Michalak Maszyny Rolnicze
Tomasz Młynarczyk – Audio-Car
Andrzej Tomiczek – Lima Car
Przyjazny Powiat Kazimierski – Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej












